Története

Az iskolánk múltja

1970-ben nyílt meg az akkor közel 20000 lakosú Leninváros, ma Tiszaújváros 4. számú általános iskolája. A 12 tantermes épület az évek során 20 tanteremre bővült.Az első évben a tanulók létszáma 392 volt, 1987-ben érte el a maximumot 619 tanulóval, majd a város lélekszámával párhuzamosan csökkent. Az intézmény arculatának kialakításakor a műveltség alapjainak lerakása mellett mindig gondot fordított a művészeti képzésre is. 1981-ben beindult az emelt óraszámú ének-zenei képzés. A közel húsz éven át virágzó ének tagozat kitűnő eredményekkel büszkélkedhet, az aranykoszorús minősítést is elnyerte. 1985 óta működik a rajz tagozat. A kis képzőművészek számos hazai és nemzetközi díjat, aranydiplomát érdemeltek ki. 1992-ben az addig 4. számú Általános Iskola felvette Arany János nevét.  2000-ben megszűnt önállóságunk, a város hat általános iskolája, zeneiskolája és szakszolgálata egyetlen hatalmas intézménybe tömörült. (Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézmény) 2003-ban és 2011-ben az intézmény egy-egy kisebb tagiskolája az Arany János iskolába integrálódott.  2013. szeptember 01-től az iskola fennállásának több mint 30 éve alatt felhalmozott értékeket, hagyományokat megőrizve, a keresztény erkölcsiség szerint nevelő-oktató Tiszaújvárosi Szent István Katolikus Általános Iskola néven önálló intézményként működünk tovább.